رادیاتور پنلی و پره ای

رادیاتورهای فولادی پنلی ( نسل سوم رادیاتور ) یکی از انواع رادیاتورهای مورد استفاده برای تامین حرارت اماکن می باشد . اساس ساخت این مدل رادیاتور بر مبنای استفاده از ورق های فولادی می باشد . به این نوع از رادیاتور که به صورت تخت و از فولاد تولید می شود ، رادیاتور پنلی گفته می شود . علت این نام گذاری با توجه به ریشه نام انگلیسی این رادیاتور می باشد . (Panel Radiator) زادگاه رادیاتور پنلی قاره اروپا و دقیق تر می توان گفت کشور ایتالیا می باشد . گسترش یافتن آن با تولید در کشورهای آلمان و بلژیک در سراسر اروپا صورت گرفته است . در نهایت پس از ایجاد کارخانه های تولید این نوع رادیاتور در کشور ترکیه این محصول از مرزهای مشترک وارد کشورمان شد . با وجود اینکه قابلیت رسانائی حرارتی فلز آلومینیوم بیشتر از فلز فولاد می باشد ، ولی رادیاتورهای فولادی با بهره مندی از سیستم کنوکتور ، بازده انرژی مطلوب تری نسبت به رادیاتورهای آلومینیومی دارند . جلوه گری و زیبائی رادیاتورهای پنلی موجب سازگاری با اکثر طرح های دکوراتیو شده و طراحی مدرن آن مختص خانه های لوکس می باشد . مصرف کمتر انرژی ، کارکرد بهینه سیستم گرمایشی ، حجم آبگیری فوق العاده پایین ، ظرفیت حرارتی بالا ، سازگاری با انواع پکیج شوفاژ دیواری و عدم نیاز به هواگیری سالیانه از مزایای دیگر این نوع رادیاتور محسوب می گردند .
[rev_slider radiyatorpaneli]
panelpare

رادیاتور پنلی و پره ای

معرفی رادیاتور های پنلی
رادیاتورهای فولادی پنلی ( نسل سوم رادیاتور) یکی از انواع رادیاتور های مورد استفاده برای تامین حرارت اماکن می باشد، که از ورقه های فولاد تولید می شود و اغلب پوشش خارجی رادیاتور از جنس پلی استر می باشد تا از آن ها در مقابل زنگ زدگی محافظت کند. رادیاتور های پنلی نسل سوم رادیاتورهایی می باشند که هرچند از جنس فولاد هستن ولی بخاطر استفاده از کنوکتور در آنها بازده انرژی مطلوب تری نسبت به رادیاتورهای آلمنیومی دارند
مزایای رادیاتور های پنلی
حجم آبگیری فوق العاده مناسب رادیاتور پنلی و ظرفیت گرمایی بی نظیر این رادیاتور در مقایسه با رادیاتورهای پره ای نظر متخصصین فن را در وحله اول به خود جلب می کند چرا که از مزایای آن:

1. کارکرد کمتر پمپ سیستم گرمایشی و در نتیجه بیشتر شدن عمر اصتحلاکی سیستم گرمایش (پکیج)

2.مصرف کمتر انرژی نصبت به سایر انواع رادیاتورهای نسل های 1و2{پره ای} و درنتیجه بهینه شدن مصرف سوخت.

هواگیری
رادیاتور پنلی برخلاف رادیاتور آلومینیمی با پکیج سازگارتر است. در پکیج چون لوله مسی استفاده شده است در واکنش با آلومینیم درچار خردگی، ایجاد رسوب و تولید گاز می نماید که شما مجبوری هفته ای یکبار اقدام به هواگیری رادیاتور های آلومینیمی کنید در صورتی که رادیاتورهای پنلی معمولا سالی یک یا دوبار کافی است.
معایب رادیاتور آلومینیمی {پره ای} و مزایای رادیاتور پنلی:

حجم آبگیری کمتر نصب به رادیاتور پنلی دارند (آتومینیمی حدو 40 و پنلی حدود 60 درصد بازه انرژی دارند) قیمت بیشتر در هریک متر نصب رادیاتور پنلی دارند.

ضمانت کمتری نسبت به رادیاتور پنلی دارند(ضمانت رادیاتور10 سال می باشد) تمیز کردن رادیاتور پنلی اسانتر از آلومینیمی است چون یک پارچه کافی است.

رادیاتور آلومینیمی گرمایش بیشتر تابشی است ولی رادیاتور پنلی 30 درصد تابشی و 70 درصد همرفتی است رادیاتور پنلی کمتر باعث سپاه شدن دیوار می شود.

2-3

برتری های رادیاتور های الکتروسان

1تنوع در محصولات
تنوع محصولات ،ترکیب مختلفی از رادیاتورهاست که شامل ارتفاعات مختلف (55-60)و طول هلی مختلف از 40 الی 200 سانتی متر است و نیز شامل 6 مدل مختلف (P,PK,PP,PKP,PKKP,DLEK) که درخواست های مختلف مشتریان را تامین میکند .
2تکنولوژی رنگ کاتوفراتیک
برای اولین بار رنگ آمیزی دومرحله ای منحصر به فرد فسفات روی و پوشش رسوب حاصل از تجزیه الکتریکی که در رنگ آمیزی رادیاتورهای الکتروسان به کار رفته ،آنها را در برابر ضربه و خوردگی مقاوم ساخته و باعث تمایز این محصول از رقبا میگردد.
3سطح
رادیاورهای الکتروسان به دلیل رنگ پلی استر و پوشش رنگ کاتوفراتیک ED ،دارای سطحی صاف و نرم و اسفنجی میباشد .
4بازده گرمایی بالا
رادیاتورهای پنلی الکتروسان با فاصله استقرار و اندازه قدرت پکیج بهینه سازی شده ، درارای ارزش بازده حرارتی ایده آل میباشد .
5ایمنی و دوام
رادیاتورهای پنلی الکتروسان با ماکزیمم فشار عملکردی برابر با 10 bar دارای ایمنی و دوام فوق العاده بوده و در فشار 13 bar نیز تست گردیده است .
6طراحی خاص
طراحی و مهندسی خاص این محصول باعث گردش بیشتر دبی آب و و سازگاری آن با پمپ پکیج میگردد. دارای استاندارد ایران و اروپا
7گارانتی
12 سال گارانتی و تنها رادیاتور پنلی با قابلیت صادرات که در منطقه آزاد ارس تولید میشود .